Yoga

Své místo na lekci si rezervuj na flexiblespot@gmail.com

Rozvrh

středa19:40-20:40Jóga s Eliškou 
   
   

Proč zvolit Jógu

Jóga splňuje základní pohybové principy: sílu, flexibilitu, rovnováhu, eleganci pohybu a koordinaci.

Přínos má však nejen pro zdraví tělesné nýbrž i duševní. Pomáhá mírnit stres, redukovat úzkosti a dodávat energii. 

Zlepšuje flexibilitu:

Flexibilita je důležitou součástí fyzického zdraví. Jóga nabízí na výběr mnoho stylů, které se liší intenzitou od vysoké přes střední až po mírnou. Bylo zjištěno, že i styly s nejnižší intenzitou flexibilitu zvyšují 

Pomáhá odbourávat stres:

Jóga zahrnuje vnitřní koncentraci a hluboká dechová cvičení. Odbourává tedy denní stres a přispívá k dobré náladě. Snížením stresu se zlepšuje zdraví i kvalita života.

Zmírňuje chronická onemocnění: 

Pravidelné cvičení jógy mírní projevy chronických onemocnění jako jsou poruchy spánku, diabetes, deprese a úzkosti.

Zvyšuje sílu:

Různé pozice cvičené v józe pomáhají budovat svaly v klíčových oblastech těla, včetně ramen, břicha a nohou. Vzhledem k tomu, že se v pozicích setrvává relativně dlouhou dobu, jsou svaly nuceny tvrdě pracovat, aby tělo zůstalo vyvážené a ve správné poloze. Při pravidelném cvičení jógy se zpevňuje celá řada svalů, které člověk často zapomíná používat a díky tomu dojde k celkovému zpevnění těla. 

Podporuje imunitní systém:

Chronický stres negativně ovlivňuje imunitní systém.Jak bylo již zmíněno, jóga je skvělým prostředkem ke zmírnění stresu a napětí.Existuje souvislost mezi dlouhodobým cvičením jógy a zvýšenou funkcí imunitního systému.

Držení těla:

Jóga je efektivní pro posilování hlubokých svalů v oblasti břicha, což zlepšuje držení těla a zároveň chrání vaše záda od napětí a pomůže vám vypadat sebejistě a zdravě.

 

Eliška Macková

Jmenuji se Eliška Macková a již několik let se věnuji cvičení jógy. Roku 2021 jsem se stala certifikovanou lektorkou hatha jógy II. třídy. S jógou jsem se poprvé setkala na lekci ve svých 19 letech, přičemž se se mi tak jóga dostala do života zcela přirozenou cestou. Zprvu mne jóga učarovala svou krásou provedení jednotlivých pozic, tedy ásán. V průběhu své několikaleté praxe na podložce jsem se ale na vlastní kůži přesvědčila, že jóga může nabídnout  člověku mnoho, ať už se jedná o zklidnění mysli, dechu, či těla. Jóga působí na člověka celistvě a každý si dle mého názoru z lekce jógy dokáže odnést právě to, co on potřebuje.

Pohyb a sport je nedílnou součástí celého mého života již od dětství.  Právě proto mne velice  naplňuje předávat v této oblasti své zkušenosti dál. Ve svých lekcích se soustředím na to aby lekce klidně plynula, přičemž dbám na konkrétní a aktuální potřeby klientů. Do svých lekcí mimo jiné ráda zařazuji  prvky muzikoterapie a aromaterapie.